Seniorki bez porażki kończą rozgrywki wojewódzkie…

wpis w: Aktualności | 0

Royen Volley XLO Toruń nie znalazł pogromcy w tegorocznych rozgrywkach seniorskich 3 ligi kobiet. W piątek 15 marca nasz zespół pokonał w ostanim meczu ligowym Stal Grudziądz 3:0 (15,12,16). Ostanie w tabeli grudziądzanki postawiły się na miarę swoich możliwości. Liderki jednak przez cały czas kontrolowały przebieg spotkania. Brak kontuzjowanych Wiktorii Moczydłowskiej i Szymanowskiej zrekompensowały nasze wychowanki Maja Baczęk i Róża Płonka. Pierwsza z nich wystąpiła po raz pierwszy po przerwie spowodowanej kontuzją. Bardzo dobry występ zaliczyła atakująca Ilona Adamowicz (70% skuteczności a ataku) i przyjmująca Oliwia Zarębska (100% pozytywnego przyjęcia i 50% w ataku).

Złote medale oraz okolicznościowy puchar za mistrzostwo po zakończeniu meczu wręczyli wspólnie Prezes klubu Marta Masternak i wiceprzewodniczący Rady Miasta Torunia Michał Rzymyszkiewicz.

Przed naszym zespołem kolejny etap. Półfinałowy turniej barażowy o awans do II ligi w którym zmierzymy się z mistrzem wielkopolski (gospodarz) oraz vice mistrzami pomorskiego i zachodniopomorskiego. Dwa najlepsze zespoły uzyskają awans do turnieju finałowego.

Srebrny medal i także prawo gry w barażach wywalczył Bydgoski Volley który jednym wygranym więcej setem wyprzedził w końcowym rozrachunku Jokerki ze Świecia. Drugi toruński zespół AZS UMK uplasował się na piątej pozycji.