Debiut juniorek młodszych na szczeblu centralnym.

wpis w: Aktualności | 0

W dniach 1-3 marca nasze juniorki młodsze wzięły udział w turnieju 1/8 mistrzostw polski, której gospodarzem był Mistrz Warmińsko- Mazurskiego Chemik Olsztyn. Walka z czasem o powrót po kontuzji kapitan zespołu, podstawowej przyjmującej Maji Bączek zakończyła się niestety niepowodzeniem. Kontuzje w tym sezonie są naszym największym przeciwnikiem, raptem jeden mecz w całym sezonie kompletny zespół był do dyspozycji trenera i była to inauguracja. Mimo tego zespół zrealizował cel jaki sobie postawił i uzyskał awans na szczebel centralny. Pierwszy pojedynek z gospodarzem przegrany 3:0. Mecz w którym przez dwa sety trzymaliśmy się w kontakcie i mieliśmy swoje szanse na lepszy wynik, których nie wykorzystaliśmy. Mecz numer 2 z UKS Varsovia. Ten mecz to lekcja siatkówki. Widoczna przewaga w każdym elemencie jak i warunkach fizycznych przeciwnika. Wynik 3:0 nie był niespodzianką. Największe emocje przyniósł mecz numer 3 przeciwko BAS Białystok. Stawką było 3 miejsce w całym turnieju. Oba zespoły dwa swoje mecze przegrały. Faworytem były białostoczanki które minimalnie w tie breaku przegrały dzień wcześniej z Chemikiem Olsztyn. Nasze dziewczyny zagrały najlepszy mecz tego turnieju. Prowadziliśmy w tym meczu 2:1 i do zamknięcia zabrakło bardzo niewiele. W tie breaku prowadząc 10:7 rywalki zaliczyły serię 8:0 i przechyliły szalę na swoją korzyść odnosząc zwycięstwo w stosunku 3:2. W meczu o pierwsze miejsce warszawianki zwyciężyły 3:2 miejscowy zespół.

Końcowa kolejność turnieju:

  1. UKS Varsovia Warszawa
  2. SMS Chemik Olsztyn
  3. BAS Białystok
  4. Volley XLO Toruń

„Kolejne doświadczenie za nami. Dla większości zawodniczek to pierwszy tej rangi turniej w karierze. Powinno to zaprocentować w przyszłości. Taki był nasz cel aby zagrać w finale wojewódzkim oraz na szczeblu centralnym. Pewnie przed sezonem taki wynik bralibyśmy w ciemno. Kontuzje w kluczowej fazie sezonu skomplikowały nam sytuację. Zespół był w gazie. Zrobił duży postęp. Mimo tych przeciwności dziewczyny podjęły walkę na ile potrafiły. Ciężko pracowały na ten wynik od sierpnia i za im dziękuję. Najlepsze jeszcze przed nimi” – Trener Łukasz Wiśniewski

Volley XLO Toruń – Lena Przyjazna (kapitan), Hanna Gutowska, Nadia Zielińska, Róża Płonka, Maria Bączek, Zofia Gutowska, Karolina Hetmanowska, Aleksandra Adach, Aleksandra Kaczmarek, Wiktoria Chojecka, Anna Więcławska, Milena Kulpa. Trener Łukasz Wiśniewski.