Zwycięstwo Seniorek w Bydgoszczy

wpis w: Aktualności | 0

W piątek 19 stycznia 2024 r. w Bydgoszczy Seniorki rozegrały mecz z AZS WSG Bydgoszcz. Był to mecz mistrza z liderem tabeli. Od początku pierwszego seta nasze zawodniczki radziły sobie bardzo dobrze i zdominowały pierwszego seta wygrywając 25:16. Drugi set od początku był już bardziej wyrównany. Bydgoszczanki bardzo dobrze zagrywały a nasz zespół popełnił kilka błędów w przyjęciu. Po ciężkiej walce na boisku do samego końca w ostatnim momencie podopieczne trenera Łukasza Wiśniewskiego zdołały odmienić losy i objąć prowadzenie by ostatecznie wygrać drugą odsłonę 25:23. Po emocjonującym drugim secie kolejny zaczął się równie ciekawie. Warto również wspomnieć ,że w trzecim secie swój debiut w naszych barwach zaliczyła Ilona Adamowicz. Przebieg trzeciej partii był bardzo podobny do poprzedniej. Gospodynie zbudowały przewagę aby w samej końcówce oddać zwycięstwo ekipie z grodu Kopernika w stosunku 25:22. Dzięki zwycięstwu drużyna seniorek cały czas zajmuje fotel lidera i z bilansem 8/8 jest jedynym niepokonanym zespołem z lidze. Na wyróżnienie zasługuje świetna gra atakującej Faustyny Sarnowskiej.💪

W innych spotkaniach Joker Świecie pokonał 3:0 outsidera Stal Grudziądz a po ciekawym meczu Volley Bydgoszcz wygrał 3:1 AZS-em UMK Toruń. Na górze tabeli zatem bez zmian. W najbliższy piątek o 19:30 pojedynek na szczycie!!! Do Torunia przyjedzie wicelider Bydgoski Volley. Oba zespoły dzieli jeden punkt w tabeli i to spotkanie może okazać się kluczowe dla końcowego układu tabeli. Przypomiany że w pierwszym starciu tych zespołów minimalnie lepsze okazały się torunianki wywożąc cenne zwycięstwo za dwa duże punkty. Zapraszamy do hali sportowej X LO w Toruniu 26.01 na godzinę 19:30!