Wygrana Kadetek z Tucholanka Europrojekt Tuchola.

wpis w: Aktualności | 0

W niedziele 14 stycznia odbył się pierwszy mecz kadetek z roku 2024. Nasze dziewczyny na domowym parkiecie podjęły wyzwanie pokonania drużyny z Tucholi. Po zaciętej walce i długich, ciężkich akcjach nasze kadetki zwyciężyły pierwszego seta 25:19. Po zdeterminowanej walce – drugiego seta nasze kadetki przegrały minimalnie z Tucholą 23-25. Pomimo świetnej gry przez cały set nie udało im się do końca nadrobić przewagi, którą zbudowały sobie rywalki. W trzecim secie naszym dziewczynom poszło już o wiele lepiej. Pomimo paru błędów zdołały wypracować aż 10 punktów przewagi i wygrać seta 25:15. Po bardzo wyrównanym początku czwartego seta nasz zespół w końcu wyszedł na prowadzenie. Końcówka seta nie była łatwa jednak dzięki zdeterminowaniu naszych zawodniczek udało im się wygrać 25:19. Dzięki wygranej 3-1 kadetki uzyskały awans do 1/8 finału Mistrzostw Polski oraz do finału Wojewódzkiego po raz pierwszy w krótkiej historii naszego klubu. Na wyróżnienie zasługuje świetna zagrywka przyjmującej Leny Przyjaznej.