II kolejka Ligi Kadetek w rękach Torunianek

wpis w: Aktualności | 0

W niedzielę 22 października 2023 r. nasze Kadetki zmierzyły się w II kolejce ligi KPZPS w Ciechocinku z zespołem SKS Aleksandria. Finalnie 3 punkty trafiły do Grodu Kopernika💛🖤

Mecz był interesujący. Dziewczyny z Aleksandrii łatwo nie oddawały punktów i dobrze weszły w mecz. Nasze dziewczyny tradycyjnie już chyba w meczach wyjazdowych zaczęły od festiwalu popsutych zagrywek. Z minuty na minutę gra „volleyek” zaczynała wracać do poziomu jakiego zdążyły nas przyzwyczaić. Ustabilizowana gra pozwoliła zwyciężyć w dwóch pierwszych partiach do 16 i 14. W drugim secie debiut w kategorii kadetek zaliczyła środkowa (młodziczka) Ania Więcławska. Dobrze w tej części meczu spisały się dwie do niedawna zawodniczki Aleksandrii Kaczmarek i Kulpa. W trzecim secie zamiast pewnego przypieczętowania zwycięstwa meczowego torunianki spuściły z tonu, a miejscowe grały odpowiedzialnie, ale tylko do 21 punktu. Dobra zmiana Oli Adach na zagrywkę przy stanie 21:17 gospodyń odmieniła losy. Końcówka 8:0 ustanowiła ostatecznie wynik seta 25:21 i całego spotkania 3:0.

Kontuzji stawu skokowego w pierwszym secie doznała miejscowa Amelia Sobczak. Z identycznej przyczyny pauzuje nasza podstawowa atakująca Róża Płonka, która dziś wpierała drużynę z trybun. Dobra gra Marysi Bączek zrekompensowała dziś w dużym stopniu brak jednej z liderek zespołu. To dobry prognostyk na przyszłość. Po dwóch kolejkach nasz zespół jest samodzielnym liderem tabeli grupy A. Jednak jeden mecz mniej ma rozegrany główny faworyt rozgrywek Pałac Bydgoszcz.
Volley XLO poprowadził po raz kolejny duet trenerski naszych seniorek Łukasz Wiśniewski i Gerard Balcerak. Dziękujemy tradycyjnie za doping!

Tabela Ligi Juniorek grupy A po dwóch kolejkach: