III ligowe derby i fotel lidera dla Torunia!!!

wpis w: Aktualności | 0

Dnia 20 października 2023 r. w Bydgoszczy nasze seniorki zmierzyły się w rozgrywkach III ligi kobiet z zespołem VOLLEY Bydgoszcz. Ostateczny wynik spotkania to 3:2 dla ROYEN VOLLEY XLO Toruń. Zgromadzona w hali ZSE w Bydgoszczy publiczność nie mogła narzekać na nudę. Rywalizacja na parkiecie elektryzowała trybuny. Pierwszy set bardzo wyrównany, minimalnie wygrany przez bydgoszczanki 25:23 był zwiastunem dalszych emocji. Drugi i trzeci set to zdecydowana dominacja naszego zespołu. Poprawiona skuteczność w przyjęciu, ataku oraz na zagrywce przyniosła efekty. Wydawało się że sytuacja jest pod kontrolą a czwarty set będzie rozstrzygnięciem całego spotkania. Tymczasem to miejscowe przejęły inicjatywę za sprawą skutecznej zagrywki Aleksandry Wróbel odskoczyły na 10 puntów w początkowej fazie seta co okazało się już nie do odrobienia. Wisienka na torcie dla kibiców czyli tie break musiał rozstrzygnąć kto odniesie zwycięstwo w pierwszych derbach. Lepiej zaczęły bydgoszczanki i prowadziły aż do 13 punktu w secie. Po zepsutej zagrywce Zosii Wieluńskiej mogło się wydawać że mecz jest rozstrzygnięty. Torunianki odzyskały zagrywkę a trener zagrał Vabank desygnując z ławki juniorkę Alicję Jasińską w miejsce Nadii Zielińskiej właśnie w pole zagrywki. Ta wykonała swoje zadanie w 110%. Dwie bardzo trudne zagrywki mocno utrudniły wyprowadzenie skutecznego ataku zmuszając przeciwniczki do błędu i jedna „asowa” zadecydowały o końcowym trumfie Royen Volley XLO Toruń! W naszym zespole zabrakło tym razem przyjmującej Wiktorii Mić oraz jej imienniczki atakującej Moczydłowskiej co w znacznym stopniu ograniczyło możliwości taktyczne. Na ławce natomiast pojawiła się młodziczka Maja Bączek.

VOLLEY Bydgoszcz – Royen VOLLEY XLO TORUN 2:3 (25:23,16:25,15:25,25:14,13:15)

W pozostałych spotkaniach 2 kolejki Joker Świecie pokonał 3:2 AZS UMK Toruń 3:2, w pojedynku mistrza z wicemistrzem górą goście AZS WSG Bydgoszcz – Culmen Chełmno 2:3, pauzowała Stal Grudziądz.

Tabela III ligi po dwóch kolejkach:

W 3 kolejce Royen Volley XLO podejmie w piątek 27 października mistrza ligi AZS WSG Bydgoszcz. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 19:30.