Kadetki najlepsze w ogólnopolskim turnieju w Ciechocinku.

wpis w: Aktualności | 0

W sobotę 14 października nasze juniorki młodsze stawiły się w ciechocińskim OSiR, aby rywalizować z turnieju z organizowanym przez SKS Aleksandria.

W turnieju udział wzieło 6 zespołów podzielonych na dwie grupy. Nasz dziewczyny znalazły się z grupie w MSPS Inowrocław i Stalą Grudziądz. Pierwszy mecz z Inowrocławiankami nie poszedł po naszej myśli. Zagraliśmy bez determinacji. Wynik 2:0 dla MSPS. Aby wyjść z grupy trzeba było pokonać Stal i tak też się stało. Gra naszego zespołu wyglądała już znacznie lepiej. Stal Grudziądz pokonała w ostatnim meczu grupowym 2:1 Inowrocław i jasnym się stało że zajmiemy drugie miejsce w grupie i przyjdzie się nam zmierzyć z Gdańską Gedanią, która wygrała grupę A. Odprawa w szatni podziałała mobilizująco. Torunianki ograły Gedanię 2:0 (18,20) i tym samym awansowały do finału turnieju. W drugim półfinale gospodynie SKS Aleksandria minimalnie uległy po tie breaku MSPS Inowrocław i wiadomo było że finale turnieju dojdzie do rewanżu. Volleyki z XLO wyszły na parkiet podrażnione i zdeterminowane. Mecz wyglądał zupełnie inaczej niż ten pierwszy. Widać że wnioski zostały wyciągnięte, wprowadzone korekty taktyczne przyniosły pożądany skutek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0 a drugi set tego meczu zakończył as serwisowy naszej kapitan Maji Bączek ustalając wynik na 29:27.

Od drugiego meczu zespół musiał sobie radzić bez środowej Zosi Gutowskiej, która podczas bloku wybiła palec. Bardzo dobry turniej rozegrała Hania Gutowska, nasza rozgrywająca sprawiła sobie prezent urodzinowy i zasłużenie otrzymała statuetkę MVP turnieju. Najlepszą zawodniczką Volley XLO Toruń została wybrana Maja Bączek.

W meczu o miejsce trzecie Gedania okazała się lepsza od SKS Aleksandria a w meczu o miejsce piąte w derbach Grudziądza Stal lepsza od Volleystali. Cały turniej stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Raz jeszcze dziękujemy za zaproszenie.

Nasz zespół wystąpił w składzie: kapitan Maja Bączek, Hania Gutowska, Nadia Zielińska Maria Bączek, Róża Płonka, Zosia Gutowska, Karolina Hetmanowska, Lena Przyjazna, Ola Kaczmarek, Ola Adach, Milena Kulpa, Wiktoria Chojecka. Trener : Łukasz Wiśniewski